Pie Academy
Το Pie Academy δημιουργήθηκε από την Μαρία Μανικά και τον Πάνο Κεχαγιόγλου από μια ανάγκη και των δύο να φέρουν στη γειτονιά που μένουν τις αγαπημένες τους γεύσεις από την Ελλάδα.
Οι πίτες, το κουλούρι Θεσσαλονίκης, η μπουγάτσα, οι Κρητικές πίτες, ο καφές και όχι μόνο, είναι μόνο η αφορμή. Η επικοινωνία με τους φίλους, το χαμόγελο, το νοιάξιμο, μια “Καλημέρα!” ένα “Τι κάνεις; Χαίρομαι που σε βλέπω!”, η επαφή με την Ελλάδα της αισιοδοξίας, της θαλπωρής και του φιλότιμου είναι το ζητούμενο.
Η πίτα είναι για να μοιράζεται σε αυτούς που είναι γύρω της. Ο καφές είναι για να μοιράζεσαι τα νέα σου, τις χαρές σου, τις ανησυχίες και τις έγνοιες σου με αυτούς που είναι γύρω σου.
To Pie Academy άνοιξε τις πόρτες του το Σεπτέμβριο του 2020. Είμαστε ακόμα στην αρχή. Τα καλύτερα έρχονται. Τα ακόμα καλύτερα τα σχεδιάζουμε.
Ωράριο
Δευτέρα Τρίτη Πέμπτη Παρασκευή: 08:00 – 15:30
Τετάρτη: 8:00 – 14:00
Σάββατο: Κλειστά (Πιθανώς να αλλάξει μέσα στη χρονιά)
Κυριακή: 10:00 – 14:00
Πληρωμές με μετρητά και κάρτες
![120159585 200346571449168 8649212652908072993 n 1024x621 1](https://supergreeks.eu/wp-content/uploads/2022/11/120159585_200346571449168_8649212652908072993_n-1024x621-1.webp)
![120194688 200567078093784 3596911553139147245 n 768x1024 1](https://supergreeks.eu/wp-content/uploads/2022/11/120194688_200567078093784_3596911553139147245_n-768x1024-1.webp)
![121723339 205246367625855 7359185256254677818 n 1024x766 1](https://supergreeks.eu/wp-content/uploads/2022/11/121723339_205246367625855_7359185256254677818_n-1024x766-1.webp)
![122102487 206028614214297 961508896070388503 n](https://supergreeks.eu/wp-content/uploads/2022/11/122102487_206028614214297_961508896070388503_n.webp)
![127458158 218634479620377 1343567881551416995 n 1024x1024 1 1024x1024](https://supergreeks.eu/wp-content/uploads/2022/11/127458158_218634479620377_1343567881551416995_n-1024x1024-1-1024x1024.webp)